Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaká úskalí má internet na cestování, pokud jste mimo hranice EU?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaká úskalí má internet na cestování, pokud jste mimo hranice EU?
Jaká úskalí má internet na cestování, pokud jste mimo hranice EU?

Během cestování si musíme dávat pozor na to, abychom mohli internet na cestování používat tak jak potřebujeme, a především hlavně na to, že se nám internet na cestování může extrémně prodražit v moment, kdy ho používáme mimo EU, a přitom jej na to nemáme nastavený.

Zatím co v rámci Evropské unie internet na cestování funguje zcela stejně jako u nás doma, tak mimo ni je internet v rámci mobilních dat i přenosného internetu mnohem specifičtější a v nejhorším nás může internet na cestování vyjít na velké peníze. Dnes se ale podíváme na to, jak zjistit kolik nás bude internet na cestování stát.

Účtování podle tarifních pásem

Tarifní pásma jsou používána v zemích, které jsou mimo Evropskou unii. Také se velice často nazývají jako roamingová pásma a určují, jak drahá jsou mobilní data za jednotku v daných zemích. Zpravidla platí že čím dále jsme od originálního poskytovatele, tím dražší a dražší jsou ceny, které za internet na cestování budeme platit.

Proto je velice důležité nejdříve zjistit, kolik vůbec mobilní data svojí předtím, než je budeme poprvé používat, protože na místě s tím už nic neuděláme a mohou nás stát opravdu velké peníze.

Pozor na dostupnost dat

Velice důležité je také zmínit, že ne v každé zemi bude dostupnost dat od vašeho či partnerského operátora. Většinou to řešit nebudete, ale nedostupná mobilní data mohou být problémem při návštěvě kupříkladu asijských nebo afrických zemí s jinak nízkou návštěvností.

Nemělo by se vám ale nikdy stát, že vás dostupnost nebo nedostupnost internetu na cestování překvapí na místě, protože si můžete nejdříve ověřit na stránkách svého poskytovatele do jakých oblastí zasahuje dosah vašeho tarifu. Mimo toho je na stránkách vždycky dostupné také to, do jakého pásma aktuální země patří.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.