Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaká technologie pro pevný internet je v současnosti nejlepší?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaká technologie pro pevný internet je v současnosti nejlepší?

Pevný internet je naprostou samozřejmostí připojení k internetu pro všechny domácnosti v České republice. Jen málokteré domácnosti nemají možnost zřídit pevný internet a proto využívají bezdrátových technologií. Jenže ani s nadsázkou se nedá říct, že je pevný internet jako pevný internet.

Mimo tarifních nabídek s omezenými rychlostmi je pochopitelně k dispozici celá řada technologií připojení k internetu, které užívají různí poskytovatelé ke zprostředkování svých služeb. Dnes si povíme, jaké typy připojení se pro pevný internet v České republice můžete běžně potkat a které jsou nejlepší.

Pevný internet optickým kabelem je bezkonkurenční

Připojení optickým kabelem je v současnosti nejmodernější technologií připojení k internetu nejen u nás, ale celosvětově. Pevný internet optickým kabelem je nejrychlejší a zároveň i velice stabilní metodou posílání dat. Uvnitř optického kabelu je specifické vlákno, které pomocí světelného signálu přenáší data. Zásadní výhodou je vysoká rychlost a stabilita připojení. Naopak nevýhodou je větší citlivost přenosového média proti poškození.

Starší technologie ADSL je stále nejužívanější

ADSL připojení k internetu je už jednou ze starších technologií. Má ale řadu výhod, kvůli kterým se užívá stabilně do dnešní doby. Začneme zásadní nevýhodou. Tou je velice odlišná rychlost nahrávání a stahování dat, která se mnohdy liší i o desetinásobek. Výhodou je naopak ohromná stabilita celé sítě a především fakt, že je po České republice tou nejrozšířenější vůbec.

Nástupcem původní technologie ADSL je modernější VDSL. Výhodou je, že odstraňuje mnohé limity, které prapůvodní ADSL má. Připojení k internetu touto technologií je tak rozhodně mnohem rychlejší, než dřív. Zároveň jsou zde menší rozdíly mezi nahráváním a stahováním dat.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.