Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaká je dostupnost internetu různých technologií v České republice?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaká je dostupnost internetu různých technologií v České republice?
Jaká je dostupnost internetu různých technologií v České republice?

Dostupnost internetu je v dnešní době víceméně kdekoliv. Jen špatně budete hledat místo, kde by nebyla dostupnost internetu alespoň nějakého druhu připojení. Jednotlivé technologie ale mezi sebou mají poměrně dost velké rozdíly.

Mezi jednotlivými technologiemi připojení je dostupnost internetu opravdu velice rozdílná. V rámci dnešního článku se podíváme na to, kde a jak vysoká je dostupnost internetu pro jednotlivé technologie připojení k internetu, které se v České republice standardně používají.

Nejdostupnější internet u nás je DSL

DSL technologie je jednou z prvních sítí, které začali po České republice poskytovat internet. Mimo toho je zároveň jednou z technologií, které se nejjednodušeji distribuují, protože jsou založeny na polovodičové telekomunikační síti.

Dostupnost tohoto připojení k internetu je tak po celé republice. Jen opravdové minimum míst v České republice není touto sítí pokryto. Modernější varianty této sítě VDSL navíc nabízejí velice dobré připojení k internetu.

Optická internetová síť

Optika je v současnosti rozhodně nejlepší druh připojení k internetu, který máme. Jenže zároveň je dostupnost internetu pomocí optického kabelu poměrně malá, což je jeho jediná zásadní nevýhoda. Pokud ale bydlíte ve větších městech, tak byste neměli mít problém s dostupností připojení právě pomocí optického kabelu.

Bezdrátový internet

Bezdrátový internet je rovněž dostupný po celé řadě míst v České republice, ale zároveň se jedná o připojení, které je oproti konkurenčním technologiím pomalejší a méně stabilní. Jednoduše řečeno je zkrátka bezdrátový internet spíše náhradní možností. Dostupnost internetu zde závisí především na tom, jestli máte z místa příjmu výhled na některý z vysílačů. Pokud ano, tak vám nic nebrání v jeho zřízení od poskytovatele.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.