Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jaká je dostupnost 5G u nás a u našich zahraničních sousedů?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jaká je dostupnost 5G u nás a u našich zahraničních sousedů?

Dostupnost 5G je poměrně dost velkou otázkou. Důvodem je, že se v některých ohledech a u některých poskytovatelů rozhodně poskytuje mnohem pomaleji, než bylo původně v plánu. Zatím co touto dobou plánovala většina poskytovatelů plošné pokrytí, je to daleko od pravdy.

Nejsme ovšem jediní, kteří dostupnost 5G řeší. Stejné technologické komplikace potkaly například i Německo. A přesně proto se dnes podíváme nejen na stav u nás, ale také u našich sousedů.

Dostupnost 5G u nás stále roste

Zpočátku to byla společnost Vodafone, která dokázala mobilní internet pomocí 5G nabídnout v nejvíce oblastech. A to také platí do dneška. Jenže ten náskok, který měla zpočátku, už se pomalu ale jistě vytrácí. Důvodem je především to, že se ostatní společnosti pouští do aktivity úplně stejně. Moderní mobilní tarify totiž vyžadují nejen objem, ale i rychlost na možném vrcholu.

Díky tomu je tak dostupnost 5G od všech operátorů poměrně stejná, pokud se bavíme o největších a krajských městech. V menších městech pak dostupnost 5G vede hlavně u Vodafone a O2, a dokonce i menší městě dokáží připojení k internetu nejvyššího standardu přijímat, pokud hostují u společnosti Vodafone.

Mnohem lepší je situace u sousedů

Slíbili jsme vám ale, že nastíníme také dostupnost 5G u našich sousedů. Tam se dá říci, že mají poměrně dost velký náskok. Alespoň v podobě Německa a Rakouska, kde je dostupnost 5G opravdu vysoká. Co se pak týče Slovenska a Polska, tak je situace velice srovnatelná s námi.

Sice připojení k internetu přes 5G bez potíží lze přijímat, ale ne na všech místech. A dokonce i některá velká města stále nejsou dostatečně pokryta. I tak je ale jenom otázkou času, než se rozsah a dostupnost 5G sítě dostane na podobnou úroveň, na kterou jsme nyní zvyklí například od 4G.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.