Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak stabilizovat rychlost internetu pomocí wifi rychle a jednoduše?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak stabilizovat rychlost internetu pomocí wifi rychle a jednoduše?

Rychlost internetu je věc, která má minimálně jednou za čas tendenci kolísat a víceméně neplnit svůj účel přesně tak, jak by se od ní očekávalo. Rychlost internetu totiž může kolísat v závislosti na spoustě faktorů. Občas je rychlost internetu negativně ovlivněná přímo poskytovatelem a jeho technologií.

Jindy pak nestabilní rychlost internetu mohou způsobovat i problémy na trase, nebo dokonce také u vás doma. A to bude tématem dnešního článku, ve kterém si představíme, jak byste mohli rychlost internetu stabilizovat právě jednoduše a levně u vás doma. Rychlost internetu pro vás pak už nikdy nevíce nebude problém.

Používáte bezdrátové připojení? Prohlédněte pásma

Při používání bezdrátového připojení k internetu je naprosto běžné, že se rychlost internetu mnohdy nevyvíjí přesně tak, jak by podle předpokladů měla. Je to dáno už jen samotnou charakteristikou bezdrátového připojení k internetu, které je pochopitelně tlumené spoustou okolních signálů a především každá fyzická překážka v cestě signálu znamená ztrátu kvality a stability internetového připojení.

Jednou z věcí, kterou ale neznalí lidé nevědí a která zároveň nejvíce ovlivňuje rychlost internetu, je vytíženost pásma. Wifi routery totiž mohou vysílat pouze v určitém počtu pásem. Jakmile se na jednom pásmu v okolí objevuje vícero zařízení, tak navzájem oslabují svůj signál a tím pádem i padá rychlost internetu.

Jakým způsobem to vyřešit?

V první řadě je potřeba projít určeným softwarem daná pásma. Na internetu najdete desítky různých programů, které dokáží z počítače i mobilu zjistit vytíženost daného pásma. Zároveň ale dokáží projít ostatní a pásma a podle toho najedete méně vytížené. V nastavení vašeho routeru pak stačí jen změnit pásmo na to, které není tolik vytížené a máte vyhráno! Modernější přístroje navíc už umí pásma dokonce samostatně měnit podle vytížení.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.