Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak se účtují mobilní data v zahraničí? Poradíme vám, ať nenaletíte!

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak se účtují mobilní data v zahraničí? Poradíme vám, ať nenaletíte!
Jak se účtují mobilní data v zahraničí? Poradíme vám, ať nenaletíte!

Ačkoliv jsme zvyklí na to, že máme doma mobilní data neustále po ruce, tak to nemusí být nutně naprostou samozřejmostí kdekoliv v zahraničí. Zcela naopak totiž není vzácností, že jsou mobilní data účtována na zcela jiném paušálu a jejich užívání se vám tak může prodražit.

Standardně sice skoro každý mobilní tarif ve svém základním nastavení zakazuje roaming, čímž se vyhnete jejich nechtěnému spuštění, ale není to pravidlem a data v mobilu tak můžete čerpat vlastně kdekoliv. Jenže jsou místa, kde mobilní data a jejich účtování má svoje jasná neměnná pravidla. A tyto místa si projdeme právě dnes.

Jak je to s daty v rámci Evropské unie?

V rámci Evropské unie si můžete oddychnout, protože tady jsou právě všechna pravidla nastavena podle vaší domovské země. To znamená, že pokud máte v Česku svůj mobilní tarif s určitými hodnotami a cenami, tak se nemění v žádné členské zemi. Může zde být jenom přechod pod dceřiného operátora, který vám ale nemůže účtovat žádné poplatky mimo váš oficiální ceník.

Stále je ale potřeba dávat pozor na to, že se bavíme o Evropské unii, a nikoliv o Evropě! Například při návštěvě Švýcarska nás tahle chyba může opravdu bolet, protože jsou zde extrémně drahá data, která standardní mobilní tarif neobsahuje.

Mimo EU se informujte o tarifních pásmech

Mimo Evropskou unii je potom potřeba komunikovat se svým operátorem, nebo se podívat na jeho webové stránky. Většinou se vše řeší formou zavedení zemí do tarifních pásem. Zde uvidíte, kolik zaplatíte za megabit připojení v různých zemích. Díky tomu tak můžete čerpat data v mobilu v zahraničí, aniž by je jinak váš mobilní tarif obsahoval. Cena je vám potom dopočítávána v rámci daného účetního období v dalším dokladu pro pokračování mobilního tarifu.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.