Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak se dostat do nastavení routeru? Poradíme se základními informacemi

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak se dostat do nastavení routeru? Poradíme se základními informacemi
Jak se dostat do nastavení routeru? Poradíme se základními informacemi

Nastavení routeru je jednou z pokročilejších dovedností v informačních technologiích, které se ale vyplatí znát. Díky tomu, že dokážete realizovat základní nastavení routeru tak můžete jednoduše mnohé problémy s připojením řešit úplně sami bez jakékoliv technické podpory.

Přitom pokud nemáte koupený profesionální drahý router, vám většinou samotná nastavení routeru nabídnou výčet toho nejdůležitějšího, co je potřeba standardně používat. A také díky tomu zvládne domácí internet nastavit celá řada lidí zcela sama.

Jak zjistit přístup do routeru?

Do nastavení routeru se vstupuje standardně přes jakýkoliv běžný webový prohlížeč. Všechno funguje tak, že vám stačí do políčka, kam zadáváte adresu webu napsat IP adresu routeru jako takového. Ten vždycky má na konci adresy jedničku, aby bylo přerozdělování adres pro připojení k internetu a interní komunikaci jednodušší. Standardní adresou bývá 192.168.1.1 nebo 127.0.0.1., přičemž přesnou adresu najdete na štítku vespod routeru, nebo také v manuálu.

Pro samotné připojení do nastavení routeru potřebujete také znát heslo. To automaticky najdete opět v manuálu nebo na spodku routeru a pokud nemáte router již konfigurovaný od poskytovatele připojení k internetu, tak standardně bývá něčím jako admin s heslem admin.

Jaká nastavení routeru změnit jako první?

Pokud chcete mít síť v bezpečí a máte v přístupu do routeru stále jenom standardní tovární heslo, tak vždycky okamžitě heslo změňte. Pokud jej zapomenete, tak lze použít reset. To ale neresetuje jenom heslo, ale také nastavení pro síť a internetové připojení. Mezi základními nastaveními, co domácnosti běžně užívají pak musíte aktivovat bezdrátové wifi připojení a mimo toho také služby jako DHCP a jim podobné, které si ale zaslouží lepší uvedení v některém z dalších článků o nastavení routeru.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.