Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak rozpoznat regulérní a podvodný email jednoduše?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak rozpoznat regulérní a podvodný email jednoduše?
Jak rozpoznat regulérní a podvodný email jednoduše?

Nemusíte být nijak extrémně aktivní, stačí pouze několik registrací například v e-shopech nebo podobných službách, a dřív či později si vás podvodný email najde sám. V současnosti jsou položky jako podvodný email, newslettery, slevové akce a další možné základem sociální managementu v online prostředí.

Takový podvodný email může být pro uživatele připojení k internetu ale mnohdy i mnohem víc, než jenom spamem co otravuje. Jednoduše se může stát i bránou k vašemu soukromí. Jak tedy poznat podvodný email, abyste jej příště už ani neotevírali?

Indikátorem může být už jen adresa odesílatele

Celá řada emailů se pohybuje po internetu z lehce pozměněných domén, které mohou jednoduše působit jako originální doména. Příkladem může být portál facebook. V rychlém kouknutí můžete jednoduše přehlédnout, že vám email přišel z adresy info@facebok.com namísto info@facebook.com.

Jakmile během připojení k internetu obdržíte email s podobným „překlepem v doméně“, tak je rozhodně podobný a ideálně jej okamžitě bez otevření pošlete do spamu. Stejně tak si dávejte pozor na nesmyslné adresy, například support@ambra4242.cz.

MX záznamy pomohou zkušenějším uživatelům

Už od prvních dní, kdy je připojení k internetu dostupné všem, se pochopitelně snaží black-hat hackeři najít cestu k datům uživatelů. Dnes už i mírně pokročilý programátor dokáže udělat skript, který vám dokáže odeslat email u něž bude klidně uvedena oficiální email, jako kupříkladu podpora@seznam.cz.

Takto tvořené podvodné emaily ale vždy dokáže odhalit MX záznam. Jedná se součást DNS záznamů, které se starají o to, abychom při připojení k internetu mohli užívat jmenné názvy, namísto IP adres fyzických serverů. MX záznam je přitom vymezený výhradně pro emaily. Jednoznačně dokáže identifikovat doménu z níž byl email odeslán, díky čemuž tak jednoduše poznáte falešné emaily.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.