Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak přesné je měření rychlosti internetu, a dá se mu opravdu věřit?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak přesné je měření rychlosti internetu, a dá se mu opravdu věřit?

Měření rychlosti internetu je jedním z nejlepších možných nástrojů, jak opravdu spolehlivě zjistit stav a vlastnosti vašeho připojení k internetu. V mnoha ohledech i platí to, že je měření rychlosti internetového připojení pomocí webové stránky jedinou možností, jak jej může laik provozovat.

Odborníci na sítě a počítače totiž mohou k měření rychlosti internetu využívat i schopností příkazové řádky, která je k dispozici v každém operačním systému. Mnohem jednodušší a stejně spolehlivé je ale i měření rychlosti pomocí online stránek. Vše ale spočívá v tom, že musíte zvolit správný test rychlosti, který vám zaručí opravdu správné měření rychlosti internetového připojení.

Geografická poloha může ovlivnit výsledky testu

Většinou vám konkrétní test, pomocí kterého měření rychlosti internetu provozovat, dá přímo poskytovatel připojení k internetu. Spousta lidí by za tím mohla mylně vidět tendenci ovlivňovat výsledky měření tak, aby nedocházelo k nespokojeným reakcím.

To je ale omyl, protože celý problém spočívá v čemkoliv jiném. Celé měření rychlosti internetu totiž funguje na základě testovacích dat, která se odesílají na vzdálené servery. Čím blíž je server, tím přesnější pochopitelně bude měření, protože mohou data po cestě narazit na datovou zácpu.

Dá se tedy opravdu testu věřit?

Měřit připojení k internetu by se tak mělo vždy testem, který má co nejbližší testovací server. Ten nemusí být ani v České republice, ale stačí v blízkých zemích, aby byly výsledky věrohodné. To, že občas výsledky měření připojení k internetu mohou dopadnout odlišně, není nutně chybou samotného testu.

Pokud zkusíte měření rychlosti internetu v jiné momenty, tak zjistíte, že není nikdy úplně konstantní a rychlost se může více i méně odlišovat. To je pochopitelně závislé na tom, jakou používáte technologii, protože pro některé to je vlastně přirozenou vlastností.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.