Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak na nastavení wifi pro co největší bezpečnost

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak na nastavení wifi pro co největší bezpečnost
Jak na nastavení wifi pro co největší bezpečnost

V případě užívání internetu se dá říct, že nikdy není dost opatrnosti. Samotné nastavení wifi je přitom jednou z věcí, které celá řada lidí podceňuje. Tím, že zpřístupníte přes chybná nastavení wifi síť veřejnosti, přitom riskujete ztrátu dat u všech zařízeních na síti.

Minimálně základní nastavení wifi pro co nejbezpečnější bezdrátový internet, je přitom velice jednoduché. Dnes se podíváme na dvě základní možnosti nastavení , přes kterou dokonale můžete zabezpečit svoje bezdrátové připojení před jakýmikoliv problémy.

Nikdy nepodceňujte kvalitní heslo

Hesla jsou jednou z věcí, které ochrání nejen bezdrátový internet, ale víceméně jakoukoliv online aktivitu. Velice jednoduše se přitom dá nastavit v základní administraci všech wifi zařízení. Variant máte rovnou několik, podle druhu kódování.

Všeobecně nejpoužívanější je ale WPA-PSK nebo WPA-PSK2. Musíte se u toho ale připravit i na ten fakt, že mají mnohem větší požadavky na délku a složitost hesla než například samotné WPA. Při použití běžných slov a jednoduchých řetězců přitom může váš bezdrátový internet jednoduše narušit jakýkoliv slovníkový útok. Proto se vyhýbejte jednoduchým heslům jako jsou jména, datumy, města a podobně. Každý detail jako je znak, či kombinace velkých a malých znaků ztěžuje proražení zabezpečení.

Efektivní ochrana jménem whitelist

Jedná se o podstatně pokročilé nastavení wifi, které ale nabízí nové možnosti. Whitelist je přímým opakem blacklistu. Zatím co na blacklist umístíte ta zařízení, která se nesmí připojit, tak na whitelist umístíte pouze ta, která tuto výhradu mají. Jakákoliv další zařízení sice váš bezdrátový internet uvidí, ale nepřipojí se do něj. Identifikace tady probíhá na bázi MAC adresy, což je neměnná adresa generovaná fyzickým složením počítače. Pro nezkušeného uživatele je ale tato ochrana těžký oříšek i z pohledu nastavení wifi.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.