Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Jak na nastavení routeru pro domácí síť Wifi? Návod krok za krokem

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Jak na nastavení routeru pro domácí síť Wifi? Návod krok za krokem
Jak na nastavení routeru pro domácí síť Wifi? Návod krok za krokem

Domácí bezdrátová síť je jednou z těch nejlepších věcí. Přidává mnoho na dostupnosti připojení i na pohodlí, jako takovém. Nastavení routeru přitom není zrovna jednoduchá věc, ale s drobným návodem může být nastavení také jednoduchá hračka.

Dnes se tedy podíváme na to, jak si zařídit domácí připojení k internetu pomocí wifi routeru. Projdeme si samotný přístup do nastavení routeru a poté i krok za krokem základní nastavení routeru, která potřebujete pro stabilní domácí síť.

Připojení routeru do sítě a k počítači

Jako první potřebujete router připojit do sítě. Dejte veškeré konektory tam kam patří. Jakmile je napájení v pořádku, připojený vstup pro internet ze zásuvky a také máte propojený LAN kabel s PC nebo notebookem, máte teprve všechno připraveno. Zpravidla chvíli počkejte, než do nastavení routeru zasáhnete. Kontrolky často začnou pracovat až s drobným časovým odstupem.

Přihlaste se do nastavení routeru

Jakmile je zapojeno, tak můžeme konfigurovat připojení k internetu. V manuálu, nebo na štítku zespod routeru najdete vše důležité. Je tam IP adresa a přihlašovací údaje. IP adresu zadejte normálně do prohlížeče, který používáte při procházení webových stran. Jen pozor, ať před ní nenapíšete http. V následném formuláři stačí vyplnit přihlašovací údaje.

Nastavení bezdrátové sítě

Samotné připojení k internetu vám v ten moment nejspíš bude plně fungovat. Jenže bezdrátová síť potřebuje zvlášť nastavit. Najděte v menu položku s nastavením wifi sítě. Základní nastavení routeru bude obsahovat SSID a zabezpečení. SSID znamená samotný název připojení k internetu, který vidíte jako uživatel v přehledu. Zabezpečení je naprostou povinností. Ideálně zvolte metodu WPA2-PSK z výběru kódování. Sice po vás bude chtít složitější heslo, ale nezabezpečená bezdrátová síť je ohromné riziko! Pak stačí odsouhlasit a vše funguje.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.