Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Internet vzduchem jako nejlepší možnost pro nepřístupné lokality

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Internet vzduchem jako nejlepší možnost pro nepřístupné lokality
Internet vzduchem jako nejlepší možnost pro nepřístupné lokality

Ačkoliv je v České republice opravdu kvalitní pokrytí celé řady technologií připojení, mezi kterými především aktivně převládají technologie založené na DSL, tak pokrytí není stoprocentní. Může se tak především v nepřístupných lokalitách stát, že internet vzduchem bude vaše jediná možnost. Sám internet vzduchem byl dříve velice často používanou technologií.

Časem se ale ukázalo, že internet vzduchem nebyl o tolik levnější a tím pádem se vyplatilo pracovat s pevnými druhy připojení. Ale ne tam, kde by síť využilo minimum lidí. Právě pro ty je internet vzduchem jedinou možností kvalitního připojení.

Kdy se může stá, že nebude možné internet zařídit?

Internet vzduchem má specifickou vlastnost v tom, že musíte mít přímý výhled na vysílač. To znamená, že abyste mohli mít wifi připojení, tak potřebujete vidět na vysílač konkrétního poskytovatele. Následně potom je potřeba instalovat na vaši nemovitost přijímač, který technik zkonfiguruje.

Zde také vznikají ty největší problémy, které wifi připojení může mít. Například kvůli stromům, nebo problémům s počasím totiž může být běžnou komplikací to, že vám opravdu výrazně klesá a skáče signál.

V domácnosti vše řešíte stejně

Ačkoliv je wifi připojení specifické tím, jak jej připojujeme do domácnosti, tak doma se už nic nemění. Přímo od vašeho přijímače povede datový kabel do routeru nebo modemu, odkud se potom bude větvit vaše domácí síť.

Díky tomu tak nebudou sebemenší problémy s tím, abyste dokázali připojit jak počítače a síťové prvky, tak i různá přenosná zařízení. Počítejte ale s tím, že wifi připojení nabízí standardně nižší rychlosti. Proto můžete zažívat zpomalení a výpadky, pokud je k síti připojené větší množství zařízení, které jste jinak zvyklí připojovat na běžném kabelovém internetu.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.