Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Interaktivní televize rozhodně není internetová televize. Jaké rozdíly mezi těmito technologiemi fungují?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Interaktivní televize rozhodně není internetová televize. Jaké rozdíly mezi těmito technologiemi fungují?
Interaktivní televize rozhodně není internetová televize. Jaké rozdíly mezi těmito technologiemi fungují?

Interaktivní televize, často uváděná jako HBBTV je technologií, která je velice často mylně zaměňována uživateli s konkurenční technologií. Tou je internetová televize, která ale funguje na zcela odlišném principu.

Zatím co HBBTV je způsob, jak můžeme zobrazovat a interpretovat internetová data, tak internetová televize vyloženě pracuje jen na závislosti připojení k internetu jako takovém. V rámci dnešního článku si ale představíme základní rozdíly, které mezi sebou má právě internetová televize a HBBTV neboli oblíbená interaktivní televize.

Co je to HBBTV a jak ji lze využívat?

Jedná se technologii interaktivní televize, která umožňuje využívat celou řadu specifických funkcí. Tou bezkonkurenčně nejoblíbenější funkcí, kterou interaktivní televize dokáže nabídnout, je funkce červeného tlačítka. Ta umožňuje u kanálů, kteří ji podporují a nabízejí, sledovat paralelní vysílání.

Pokud se tak některé přenosy překrývají, tak mají televize možnost v rámci HBBTV jednotlivé přenosy paralelně vysílat, přičemž si může přímo sledující vybrat, jaký přenos bude sledovat. Mimo toho má HBBTV možnost inteligentně projíždět obsah a vybírat z něj pouze to, co vás zajímá. Můžete se tak vyhnout filmům mimo vaše žánry, nebo hledat jen některé zprávy a reportáže.

S internetovou televizí ale nemá nic společného

Velice často si ji ale pletou uživatelé se standardní internet TV. Internetová televize ale nemá s touto technologií nic společného. Jedinou paralelou mezi oběma může být jen fakt, že je potřeba chytrého televizoru, který tyto technologie podporuje. Internetová televize je ale způsobem vysílání, které se může odehrávat i mimo televize na libovolném zařízení. K její funkci navíc potřebujeme specifickou aplikaci poskytovatele, což u interaktivní televize není vyžadováno.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.