Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Hodnoty, které vám ukáží, jak stabilní připojení máte

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Hodnoty, které vám ukáží, jak stabilní připojení máte
Hodnoty, které vám ukáží, jak stabilní připojení máte

Stabilita připojení se řadí mezi ty nejdůležitější parametry. Pro většinu lidí je pochopitelně tou nejzásadnější hodnotou hlavně rychlost stahování a nahrávání dat, ale ani zdaleka se přitom nedá říct, že by stabilita byla méně důležitá.

Zcela naopak, pokud nemáme připojení stabilní, tak nám automaticky budou prudce stoupat i klesat hodnoty rychlosti internetu. Dnes se tak podíváme na hodnoty, které vám při měření ukáží, jak stabilní připojení vlastně máte.

Jak měřit stabilitu připojení?

K tomu použijeme stejný nástroj, jako v případě, kdy měříme rychlost. Kvalitní test rychlosti připojení nám většinou dokáže nabídnout mnohem více, než je jenom rychlost jako taková. Často se potkáme kupříkladu s hodnotami jitter a ping, které jsou pro nás důležité v oblasti stability. Mimo toho ale testy ukáží také viditelnou IP adresu, poskytovatele připojení a někdy i další specifické údaje, které mohou být pro připojení k internetu prospěšné.

Co je to hodnota jitter a jak určí stabilní připojení?

Tato hodnota je pro nás nejdůležitější. Každé připojení k internetu má určitou náklonost k výkyvům. U některých je to silnější, jako třeba u bezdrátových technologií, u jiných naopak ne. Jitter je hodnota, která nám dokáže ukázat výkyvy rychlosti v rámci samotného měření. Čím vyšší tato hodnota je, tím horší je stabilita. Pokud je v drobných desítkách, je vše v pořádku. Pokud je ale vysoká, tak to znamená nestabilní připojení k internetu.

Co dělat, když je internet nestabilní?

Pokud se opravdu ukáže, že je připojení k internetu nestabilní, tak máme celou řadu možností. prvně bychom měli zjistit, jestli hardware doma (router, modem…) funguje, jak má a je dostačující. Následně pak můžeme kontaktovat i poskytovatele, který by nám měl umět poradit další kroky.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.