Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Díky čemu mohou poskytovatelé nabízet neomezený tarif v různých cenových hladinách?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Díky čemu mohou poskytovatelé nabízet neomezený tarif v různých cenových hladinách?
Díky čemu mohou poskytovatelé nabízet neomezený tarif v různých cenových hladinách?

Není to ještě zdaleka taková doba, co neomezený tarif včetně mobilních dat nebyl žádným standardem. Před teprve čtyřmi roky se začal neomezený internet v poměrně dost malém množství dostávat na český telekomunikační trh. Dnes už ale rozhodně můžeme počítat s tím, že dokáže každý důležitý operátor nabídnou neomezený tarif včetně mobilních dat.

Jenže si také můžeme všimnout toho, že neomezený tarif může být u každého operátora v mnoha rozdílných variantách. Proč tomu ale tak je? Přesně na tu otázku, jak mohou operátoři neomezený tarif nabízet v různých cenách, si odpovíme dneska.

Ovlivňování rychlosti připojení

Základní rozdíl, který jednotlivé mobilní tarify v tomto případě odlišuje, je možná rychlost připojení k internetu. Operátoři tak nabízejí neomezený tarif v celé řadě možností podle toho, jaké rychlosti budete schopni dosáhnout. Zcela běžně už je standardem, že se mají i ty nejlevnější tarify garantovanou rychlost 4G internetu.

U těch nejlepších tarifů je potom už samozřejmostí, že dokáží pracovat také s 5G internetem. Ten má dnes už každé zařízení v základních dovednostech, takže se nemusíme bát, že bychom tyto mobilní tarify nemohli využít naplno.

Limitování rychlosti po určitém čekání

Mnozí operátoři ale nabízejí také jakýsi hybridní neomezený tarif. To znamená, že vždycky mobilní tarify nabídnou neomezená data. Ale ne za stejných okolností. Budete mít daný určitý datový limit, který čerpáte.

V moment, kdy tento limit dočerpáte, tak se vám automaticky sníží rychlost připojení na předem danou úroveň. Díky tomu tak nikdy nepřijdete o připojení, ale zároveň po dosažení čerpání také zkrátka dojde ke snížení rychlosti. Podobné mobilní tarify nabízejí především virtuální operátoři.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.