Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Čtveřice základních pravidel, které dodržovat pro online bezpečnost

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Čtveřice základních pravidel, které dodržovat pro online bezpečnost
Čtveřice základních pravidel, které dodržovat pro online bezpečnost

Online bezpečnost je pojmem, který bohužel spousta lidí podceňuje. Přitom je pro nás bezpečnost online v moderním světě stejně důležitá, jako je naše osobní bezpečnost kdykoliv a kdekoliv jinde. Důvod je jednoduchý. Pokud je vaše online bezpečnost nedostatečná, tak není problém dostat se i k velice citlivým informacím o vaší osobě, které rozhodně nebudete chtít sdílet zbytku světa.

Stejně tak je online bezpečnost důležitá pro každé připojení k internetu, kdy můžete jednat v rámci osobních či pracovních potřeb. Stačí přitom velice často dodržovat jen několik málo pravidel, které jsou pro online bezpečnost naprosto zásadní.

Neotevírejte neznámé emaily

Prvním pravidlem je, abyste nikdy neotevírali neznámé emaily. Právě email se v posledních letech stal během připojení k internetu nejčastějším zdrojem podvodů a ohrožení bezpečnosti a soukromí na internetu. Proto vždycky otevírejte jenom takové emaily, které jsou z vámi známých zdrojů.

Neukládejte svá přihlašovací data

Není to sice jednoduché a pohodlné pamatovat si všechna hesla. Pro online bezpečnost je to ale naprosto zásadní prvek ochrany. Uložená hesla jsou i v dokonalejších systémech a prohlížečích jednoduše získatelná v případě vpádu útočníka, proto je nikdy nikde neukládejte.

Pozor na všeobecné obchodní podmínky

V drtivé většině případů zkrátka odškrtneme že souhlasíme s podmínkami a jdeme dál. Často přitom ale nevíme, co všechno se v nich může skrývat, přičemž je při připojení k internetu největším rizikem ukradení osobnosti. To se může stát právě tím, že v rámci VOP někomu dobrovolně předáte data k volnému užívání.

Nepoužívejte jednoduchá hesla

Používání jednoduchých hesel může dost usnadnit právě proražení vašeho profilu. Je to velice jednoduché v moment, kdy například používáte klasická slova. Proto nedávejte taková hesla, která dávají na první dobrou smysl. Kombinujte se znaky, číslicemi i velkými a malými písmeny.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.