Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co vše vám může speed meter odhalit? Vyznejte se v základních pojmech

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co vše vám může speed meter odhalit? Vyznejte se v základních pojmech

Speed meter jsou online aplikace, které slouží k měření rychlosti toku dat a dalších informací o vašem připojení k internetu. Speed meter je formou aplikace, na kterou se běžně přistupuje pomocí internetového prohlížení. Zde spustíte test a speed meter v následujících většinou desítkách vteřin otestuje rychlost základní ukazatelů vašeho připojení.

Ty vám potom speed meter nabídne v přehledných informacích. Mnohdy dokonce porovnání s ostatními druhy připojení, nebo průměrem podle vašeho geografického umístění. V dnešním článku si představíme všechny základní pojmy, které vám speed meter ukáže a kterým potřebujete rozumět.

Rychlost stahování, download

Rychlost nahrávání je nejznámějším pojmem mezi všemi uživateli připojení k internetu. Také je pochopitelně tou nejvyhledávanější hodnotou, když připojení zařizujete. Znamená rychlost, kterou jste schopni stahovat data ze vzdálených míst v síti. Ovlivňuje kompletní běh připojení od stahování souborů po zobrazování webových stran a multimédií.

Rychlost nahrávání, upload

Oproti tomu rychlost nahrávání je hodnotou, která je mnohem specifičtější a její vysoký výkon nedovede úplně ocenit zcela každý. Rychlost nahrávání využijí ti, kteří potřebují nahrávat data ve vysoké rychlosti, nebo s okamžitým zobrazením. Mohou to být například streameři a profesionální hráči, která ale i tak mají na internetové připojení specifické požadavky.

Ping, doba odezvy

Ping je poslední hodnotou se kterou se dnes seznámíme. A asi zároveň i nejvíce specifickou mezi těmi, které dnes uvádíme. Připojení k internetu má totiž rychlost odezvy stanovenou podle stability a rychlosti nahrávání. Testuje se pomocí takzvaného testovacího paketu. Ten se odešle z vašeho prohlížeče na vzdálené místo a doba odezvy je moment, za který se stačí testovací paket vrátit zpět k vám. Velice důležitá hodnota pro dálkové ovládání, hraní online her nebo jiné real-time aplikace.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.