Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co vše potřebujete, abyste mohli využívat 5G síť u nás?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co vše potřebujete, abyste mohli využívat 5G síť u nás?
Co vše potřebujete, abyste mohli využívat 5G síť u nás?

5G síť byla ještě nedávno jenom vytouženou záležitostí na několika mála místech, ale postupem času se její pokrytí rozléhá na úplně jiný prostor, než bylo možné využívat do teď. Na základě toho se tak ale postupně i zásadně zvyšuje počet uživatelů, kteří 5G síť vyhledávají.

Jenže samotná síť není jenom jedinou záležitostí, která může bránit v jejím dosažení. I samotná mobilní zařízení totiž nemusí 5G síť plně podporovat a nemusíte ji tak vůbec využít.

Jaká mobilní zařízení 5G síť podporují?

Abyste mohli přijímat mobilní internet pomocí sítě 5G, tak potřebujete nutně zařízení s podporou této sítě. Teoreticky se dá říct, že jakákoliv kvalitní mobilní zařízení vyrobená po roce 2018 už určitě budou mít podporu sítě 5G.

Mohou ale také být výjimky, které vám tak připojení znemožní. Mimo toho je důležité říct, že mobilní internet přes 5G síť musí podporovat dokonce i samotná SIM karta. Jsou tady tak dva důležité parametry. Samotné zařízení a SIM. U SIM by to byl problém pouze v případě, že jde opravdu o hodně starou kartu. V případě zařízení je pak nejlepší se podívat přímo na specifikace konkrétního modelu, kde vždy uvádí výrobci také dostupnou konektivitu.

Svojí roli může sehrát i operátor

S tím, že se začala dostávat do standardních nabídek neomezená data, se rovněž začal zvyšovat počet tarifů, které tak kompenzují cenové rozdíly manipulací s maximální rychlostí. A to je důvod, proč 5G síť dost možná nemůžete využít i když máte správné zařízení.

Především společnost T-mobile se rozhodně tarify s neomezenou kapacitou dat limitovat tak, aby mobilní data šlo přijímat různými rychlostmi podle jednotlivých tarifů. Přitom až ty nejvyšší dokáží využít stoprocentně rychlost 5G sítě. Ty nejpomalejší ale naopak neklesají pod standard 4G, takže jsou dostačující.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.