Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co vše potřebujete, abyste mohli využívat 5G internet?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co vše potřebujete, abyste mohli využívat 5G internet?
Co vše potřebujete, abyste mohli využívat 5G internet?

5G internet se v České republice dostal do veřejného prostoru v průběhu minulého roku. Jen co byly vydraženy všechna komerční pásma pro 5G internet, tak došlo ke spuštění prvních tarifů. Společnosti O2, T-mobile a Vodafone už nabízejí 5G internet pro mobilní telefony v rámci svých tarifů.

Ne každý ale může využívat internet 5G okamžitě po jeho spuštění. V rámci dnešního článku se podíváme na to, jaké podmínky musíte splňovat proto, abyste mohli 5G internet užívat v rámci svého mobilního připojení také.

Základem je kompatibilní zařízení

Abychom vůbec mohli přijímat mobilní internet s technologií 5G, tak nejdříve potřebujeme plně kompatibilní zařízení. To by konec konců měla splňovat kompletně všechna zařízení, která byla vyráběna později nežli v roce 2017. Tou dobou se už 5G internet ve světě hojně očekával, a proto i výrobci vsadili na čipy s podporou 5G.

Pokud máte novější zařízení, tak se nemusíte bát kompatibility. Pokud ale máte starší, tak je dobré se podívat na technické informace, zdali mobilní internet pomocí 5G bude moci přijímat. Stejně tak je potřeba myslet na to, že některá zařízení nemusí podporovat evropské kanály. Typickým příkladem mohly být ještě nedávno prodávané telefony Xaomi bez optimalizace pro evropský trh.

Podmínky tarifů jsou všude jiné

Pochopitelně bude mobilní internet v největší míře ale ovlivňovat váš tarif. V případě společností jako je například O2 nebo Vodafone, jsou běžně tarify rozlišovány na základě datových limitů. U nich by proto neměl být problém s okamžitým přechodem na 5G internet v místech, kde je tato síť plně podporovaná. Opačný problém může ale čekat lidi u společností jako je T-mobile, kde jsou neomezené tarify namísto datového limitu omezovány rychlostí připojení. Na základě toho nemusí zcela každý tarif podporovat 5G internet.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.