Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co vše nám může nabídnout blížící se standard mobilního připojení 5G?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co vše nám může nabídnout blížící se standard mobilního připojení 5G?

5G síť je v některých zemích v rámci Evropské unie i světa poměrně rozšířenou záležitostí. U nás je 5G síť teprve na svém začátku, ale i tak už můžete využít 5G síť a kompletní rychlost mobilního připojení nového standardu na některých místech v České republice.

Ačkoliv jde o velice omezené a vyhrazené území, tak se připravuje již brzy kompletní 5G síť, která bude konečně přístupná všem uživatelům u nás. Dnes se podíváme na to, jaké výhody vám může 5G síť nabídnout a především to, čím vším je lepší, než aktuální standard 4G, ze kterého 5G síť pochopitelně vychází.

Nové datové vrstvy otevírají nové možnosti

5G síť dokáže nabídnout především nové datové vrstvy. Jednoduše vysvětlíme, co to vůbec datová vrstva znamená. Jakékoliv připojení k internetu, nebo druh signálu, má několik vrstev. Ty se dají znázornit jako cibule. Jedna vrstva cibule je například vymezena pro odesílání klasických dat, které mezi si jednotlivé počítače a zařízení předávají jako data.

Jiné datové vrstvy jsou potom předem uzpůsobeny pro specifické účely. Jednou z datových vrstev, které přibyly právě pro novou 5G síť, je konkrétně vrstva podporující pokročilou dálkovou kontrolu některých zařízení. Například řízení chytré domácnosti bude z mobilního připojení mnohem jednodušší s 5G sítí, než kdykoliv předtím.

5G síť nabízí lepší rychlost i odezvu

Pochopitelně je jasné, že základem každé nové evoluce v různých druzích připojení bude lepší rychlost. Rychlost připojení k internetu je zásadní ukazatel a vedle toho se podle něj odvíjí i celá řada dalších hodnot. Jako například rychlost odezvy. Opět se tak vracíme k dálkovému ovládání, které bude i v tomto ohledu mnohem jednodušší. Rychlost připojení i odezvy by se mimochodem měla u 5G sítě dokonce zdvojnásobit oproti současnému standardu připojení 4G.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.