Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co to znamená Jitter nebo Ping? Pomůžeme vám vyznat se v hodnotách Cesnet speedtest

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co to znamená Jitter nebo Ping? Pomůžeme vám vyznat se v hodnotách Cesnet speedtest

Cesnet speedtest je jednou z nejlepších aplikací pro měření rychlosti připojení u nás. Přistupuje se k němu pomocí internetového prohlížeče, kde stačí zadat klíč Cesnet speedtest do vyhledávače a využít hned prvního nabízeného odkazu. Cesnet speedtest je oblíbený nejen pro svoji přesnost měření, ale také díky tomu, že ukazuje nejeden výsledek měření rychlosti připojení, který ostatní neukazují.

V dnešním článku si představíme ty pokročilejší hodnoty jako jitter nebo ping, které nemusí znát úplně každý a Cesnet speedtest nám je ve svých výsledcích standardně nabízí.

Co je to hodnota jitter?

Jitter je jednou z hodnot, která může napomoci ke kontrolování stability vašeho připojení k internetu. Znamená totiž něco jako odchylku v rychlosti připojení po dobu, po kterou je připojení měřeno. Jako medián, neboli prostřední průměrná hodnota, se vám totiž automaticky ukazuje rychlost stahování a nahrávání dat. Přičemž jitter v tomto ohledu sleduje, jak moc rozdílná byla rychlost maximální a minimální naměřená při měření.

Všeobecně platí, že čím vyšší hodnota jitter je, tím méně stabilní rychlost má vaše připojení k internetu. V případě měření zatím co jste připojení na bezdrátovém připojení může být ale hodnota jitter prudce zkreslená a oproti hodnotám vašeho připojení zásadně rozdílná!

Co znamená hodnota ping, kterou Cesnet speedtest ukazuje?

Hodnota ping je potom další, méně známou hodnotou. Většina lidí jej zná například z příkazového řádku, kde se pomocí příkazu ping měří rychlost odezvy připojení k internetu. A přesně na tento účel ping funguje i v případě Cesnet speedtest. Hodnota ping znamená rychlost odezvy vašeho připojení a čím menší je, tím lepší pochopitelně připojení máte. Ping je extrémně důležitou hodnotou pro plynulý provoz online aplikací nebo hraní online her.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.