Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co je to VDSL a jaká má úskalí?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co je to VDSL a jaká má úskalí?
Co je to VDSL a jaká má úskalí?

VDSL je velice rozšířená a populární technologie připojení k internetu, která má u nás stále výsadní postavení. Zatím co mnohé technologie dlouhodobě bojují o svoji oblíbenost či dostupnost na trhu, tak VDSL je v tomto ohledu rozhodně na stabilní půdě.

V současnosti je VDSL nejpoužívanější sítí v České republice a každým dnem přináší VDSL síť kvalitní připojení k internetu do statisíců domácností v Česku. Jenže i VDSL má svoje úskalí, které pramení především z jeho povahu polovodičové telefonní sítě, ze které se postupně VDSL vyvinulo modernizací původního DSL.

Hlavní nevýhoda, asynchronní připojení

Oproti například optickému kabelu, se v případě VDSL bavíme o takzvaném asynchronním připojení k internetu. V praxi to znamená, že jsou rozdílné hodnoty download a upload, nebo stahování a nahrávání dat. To je největším technologickým úskalím, které VDSL pro většinu uživatelů má.

Mnozí uživatelé ale aktivně nahrávání dat nevyužívají, nebo jej využívají pouze v takovém ohledu, v jakém od něj nevyžadují vysoký výkon. Silné nahrávání dat potřebujeme především pro sdílení větších souborů a dat, nebo pro streamování v reálném čase. Pro tyto účely nemusí být VDSL jako vaše volba připojení k internetu zdravou možností.

Nabízí ale vysokou dostupnost i dobrou cenu

Díky svojí nenáročné instalaci a funkci je ale VDSL velice dostupnou technologií u nás. Za dobré peníze vám může nabídnout rychlost desítek až stovek megabitů, přičemž maximální potenciál připojení k internetu tkví ve vzdálenosti od hlavní ústředny. To je přitom extrémně důležitá věc, která je také jedním z největších úskalí VDSL. Pokud je vaše zařízení vzdálené od ústředny, tak může VDSL trpět neduhy jako je snížená stabilita připojení nebo neschopnost dosáhnout maximální potencionální rychlosti. To je ale spíše vzácným problémem, protože v husté síti VDSL je také mnoho ústředních bodů.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.