Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co dělat, pokud váš domácí internet nefunguje dobře?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co dělat, pokud váš domácí internet nefunguje dobře?
Co dělat, pokud váš domácí internet nefunguje dobře?

Určitě také znáte tuto nepříjemnost. Přijdete domů, chcete si užívat volna na sociálních sítích a při online zábavě, ale domácí internet je pomalý nebo dokonce vypadává. Jedná se o poměrně dost běžné problémy, které ale ne vždy jsou na straně poskytovatele.

Proto se podíváme dnes na několik důvodů, proč může domácí internet stagnovat v rychlosti a stabilitě. A rovnou vám také poradíme, jak si můžete sami pomoci při řešení takových problémů.

Přetížený domácí router

Router je zařízení, které se stará o komunikaci mezi vnitřní sítí a internetem jako takového. Problémem ale je, že během připojení k internetu zpracovává neskutečné množství požadavků a některé jej mohou zaneprázdnit. Z toho důvodu se tak může stát, že se jeho vyrovnávací paměť kompletně zaplní. Jediné a jednoduché řešení je zkrátka vypojení routeru z elektřiny na půl minuty a následné zapojení. Tím se vyresetují paměti a router naběhne opět svěží.

Domácí internet a problém dosahu

Pokud užíváte wifi připojení, tak se můžete dostat do problémů jako je špatný signál a stabilita kvůli nedostatečnému dosahu. Takovou nepříjemnost zažíváme dnes a denně nejen doma, ale také v práci či na veřejných AP. Zvažte tak, jestli nebude potřebovat do domácnosti lepší router, který dokáže připojení k internetu distribuovat silnějším signálem. Popřípadě využijte také možností opakovače.

Problémy s podmínkami

Některé typy připojení k internetu bohužel mohou trpět také na podmínky, které sami nemohou ovlivnit, ale bohužel také ani vy ne. Příkladem může být počasí a jeho dopady, které můžeme pozorovat u technologií, jako je bezdrátové připojení. Stejně tak i nadměrné využití sítě můžete cítit v případě, kdy užíváte VDSL. Jediná technologie, která se těmto problémům úspěšně vyhýbá, je optický internet.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.