Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co dělat, pokud potřebujete využívat mobilní data v zahraničí a na co si dávat pozor?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co dělat, pokud potřebujete využívat mobilní data v zahraničí a na co si dávat pozor?
Co dělat, pokud potřebujete využívat mobilní data v zahraničí a na co si dávat pozor?

Mobilní data dnes už využíváme opravdu na každém kroku, a většina lidí si bez nich rozhodně nedokáže představit svůj každodenní život. Pochopitelně tak mobilní data potřebujeme také v zahraničí, ať už jsme tam na dovolené či pracovně. Ne všechny mobilní tarify ale nabízí data do mobilu, které můžete využívat v zahraničí.

Navíc se připravte na to, že data do mobilu mohou stát zcela odlišné peníze a mohou fungovat za odlišných podmínek, podle konkrétní země. Na co si ale dát pozor, aby vás mobilní data nevyšla extra draze? S tím vám poradíme právě dnes!

Tarify v rámci EU platí vždy stejně

Pokud cestujeme pouze po samotné Evropské unii, tak se můžeme spolehnout na to, že data rozhodně nestojí žádné příplatky. Zcela naopak, v eurozóně můžete počítat s tím, že jsou data ze zákona poskytována za stejných podmínek. To znamená, že mobilní tarify jsou platné po celé Evropě. Rozdílem mohou být jednorázové platby, například za datový objem či volání, pokud je nepředplácíte za konkrétní cenu.

Pozor ale na Švýcarsko!

Velkým problémem ale může být, pokud mobilní data ponecháte zapnutá při přeletu či přejezdu přes Švýcarsko. Zatím co v EU platí mobilní tarify stejně, tak v neutrálním Švýcarsku tomu tak není. A rozhodně jsou zde MOBILNÍ data opravdu drahá. Proto ideálně u svého poskytovatele předplaťte roaming, nebo se vyhněte užívání dat.

Zbytek světa se řeší paušálními zónami

V případě návštěv ve zbytku světa se budete pohybovat na základě tarifních, nebo paušálních zón. Jednotlivé služby zde mohou stát výrazně jiné peníze na základě zóny a naše místní mobilní tarify zde rozhodně neplatí! Proto se informujte především u svých operátorů, kteří vám případně dokáží nabídnou výhodné roamingové tarify, které obsahují právě obsah zahraničních služeb.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.