Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Co dělat, pokud bezdrátový internet nefunguje, jak má?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Co dělat, pokud bezdrátový internet nefunguje, jak má?
Co dělat, pokud bezdrátový internet nefunguje, jak má?

Bezdrátový internet je v moderní domácnosti víceméně už základem. Málokdo si dokáže představit, že by doma využíval mobilní data nebo dokonce musel přenášet s notebookem neustále kabel k připojení k internetu.

Jenže zároveň je bezdrátový internet typem, který má poměrně dost nevýhod. Největší nevýhoda jsou přitom ztráty rychlosti a stability, které jsou naprosto běžné. Do určité míry se jim dá ale především a my vám poradíme jak.

Najděte pro bezdrátový internet volná pásma

V případ, kdy používáme wifi internet, se naše připojení automaticky řadí do jednoho z mnoha pásem. Tato pásma přitom mohou být problémem, pokud se na stejném ocitá více vysílacích zařízení. Standardně to není problém, protože se až tak moc bezdrátových bodů pro připojení k internetu nenajde v těsném okolí, ale stále je to reálné. Využijte proto aplikace pro skenování obsazenosti pásem a případně změňte pásmo, na kterém vysíláte.

Použití repeaterů a extenderů

Jedná se o speciální síťová zařízení, která mohou pomoci i s tím, kdy bezdrátový internet nedosáhne ideálně po celé nemovitosti. fungují tak, že zachytí váš wifi internet a následně zrekonstruují signál. Tím jej posílí a začnou jej vysílat po svém okolí. Díky tomu tak můžete pokrýt signálem jedné sítě i opravdu rozsáhlé prostory.

Ideální volba k umístění routeru

Velké rozdíly mimo jiné může udělat i to, kam umístíte router. Pokud bude router umístěný v rohu celého prostoru, tak wifi připojení nejspíše bude v protilehlém rohu nedostatečné. Pokud tak můžete, pokuste se jej umístit do středu bytu nebo domu. Tím výrazně zvýšíte šanci, že se obejdete i bez repeaterů a podobných technologií. Stále ale myslete na to, že bezdrátový internet průchodem zdmi a překážkami vždy ztrácí a proto nemusí ani ideální umístění stačit.

 

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.