Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Čeští operátoři po 17 letech ukončují provoz sítě 3G

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Čeští operátoři po 17 letech ukončují provoz sítě 3G
Čeští operátoři po 17 letech ukončují provoz sítě 3G

Byla tady s námi velice dlouhou dobu a pomohla nám v prvních krocích, kdy se mobilní internet začal stávat automatickou záležitostí na všech přenosných zařízeních. 3G síť je jednou z prvních sítí, která se vydala směrem dnešního globálního standardu a položila tak základ svým následovníkům.

Svoje technologické limity ale má daleko za svými konkurenty, což logicky muselo vyústit v to, co se stalo letos. Na podzim letošního roku se totiž rozhodli operátoři v České republice, že dojde k definitivnímu ukončení provozu 3G sítě v rámci našeho území.

Evoluce v rychlosti připojení

Ti starší z nás, si mohou pamatovat na první mobilní internet. Říkávalo se mu WAP a měl několik nevýhod. Byl extrémně pomalý, takže i stahování souborů v kilobajtových velikostech, stálo poměrně dost času. Vedle toho byl jeho provoz i extrémně drahý a proto vyšly i tapety na desítky korun v poplatku za službu.

První moderní mobilní internet přišel v moment, kdy se hojně rozšířila síť 3G. Tato síť dokázala změnit pravidla hry v moment, kdy dokázala poskytnout za poměrně levného provozu rovnou rychlost jednoho megabitu za vteřinu.

Po 17 letech ale přichází její odstavení

Všem ale bylo jasné, že je 3G velice kvalitní mobilní internet pro danou dobu, ale do budoucna bude jeho technologie nevystačující. Jenže na jeho základu jsou postaveny i následující technologie. Takže i současná 4G+ a 5G, která se u nás i globálně používá.

3G tak byla v postupu let nahrazena v dneska je dostupná už jenom velice zřídka, a především tam, kde 4G nefunguje. Na podzim ale i poslední operátor T-mobile rozhodl, že v listopadu ukončí provoz pro mobilní internet technologií 3G. Uvolněná pásma ale pomohou vysílání technologie 4G a 5G, čímž se opět zvýší její dostupnost po celé republice.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.