Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Budou poskytovatelé internetu pohybovat s cenami služeb v příštím roce?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Budou poskytovatelé internetu pohybovat s cenami služeb v příštím roce?
Budou poskytovatelé internetu pohybovat s cenami služeb v příštím roce?

Určitě vás neminulo, že se vše zdražuje. Především energie stoupají o dost vysoká čísla a poskytovatelé internetu v mnoha případech budou muset na tyto změny reagovat. Otázkou ale je, jestli poskytovatelé internetu budou muset svoji cenu připojení k internetu povýšit natolik, abychom to mohli v běžných domácnostech pocítit.

Poskytovatelé internetu jsou pochopitelně stejně závislí na přísunu energií a zdrojů, jako kterékoliv jiné podnikání. To znamená, že budou muset poskytovatelé internetu zvyšující se vstupní náklady reflektovat na konečné ceně připojení k internetu a dalších službách. Podle prvních zpráv to ale vypadá, že poskytovatelé internetu žádné vyšší zdražování neplánují.

Jaké jsou predikce zvyšování cen?

Pochopitelně je jakékoli zvyšování cen prozatím pouhá predikce a diskuze, která nám může osvětit, jak by to mohlo vypadat. Žádné reálné ceníky ale k dispozici zatím nejsou. Zůstávají tedy jen logické úlohy, které počítají s tím, že jakmile se zvýší hodnota na jedné straně, musí se vyrovnat vyšší hodnotou na druhé.

Naštěstí distribuce připojení k internetu v dnešní době není už zdaleka tak náročnou záležitostí, jako tomu bývalo dříve. Díky úspornějším technologiím bychom neměli čekat žádné zvyšování cen ve větších částkách. Možná se bude jednat jen o pár drobných procent, které budou v rámci ročního období tvořit stokorunové rozdíly.

Vznikne tím nový přísun poskytovatelů?

Současní poskytovatelé internetu jsou na místním trhu už poměrně dlouhou dobu. Zůstává tak dobrou otázkou, jestli náhodou změna cen neudělá prostor pro vstup nových. Zařízení kompletní datové sítě ale rozhodně není nic jednoduchého a zprostředkovat připojení k internetu vyžaduje mnoho techniky a zdrojů. Dvojnásob po nedávném příchodu společnosti Nordic, bychom neměli žádné nové poskytovatele čekat.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.