Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Bezpečná domácí síť. Co udělat proto, abyste se nemuseli bát o svá data?

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Bezpečná domácí síť. Co udělat proto, abyste se nemuseli bát o svá data?
Bezpečná domácí síť. Co udělat proto, abyste se nemuseli bát o svá data?

Bezpečná síť není rozhodně žádnou samozřejmostí. Dost často byste se mohli divit, kolik profesionálů a společností má svoji síť plnou spousty komplikací. V případě, že se staráte o vaši vlastní domácí síť je pojem bezpečná síť o to důležitější, že potřebujete dodržovat celou řadu důležitých pravidel.

V domácnosti je bezpečná síť podstatná především proto, že můžete poměrně jednoduše přijít o celou řadu citlivých osobních dat. Dnes se podíváme na to, jak zajistit, aby i vaše síť byla bezpečná,

Všechna zařízení ochráněná štíty

Jakékoliv zařízení, které má operační systém a není chráněno antivirovými štíty, je potencionální hrozbou pro celou síť. Kdykoliv tedy používáte internetové připojení, tak je potřeba mít aktivní software nebo aplikace, které slouží k antivirové obraně.

Samotné viry a škodlivý kód jsou totiž jenom jednou z poměrně mnoha hrozeb na internetu. Větší počet hrozeb se spíše snaží útočit automaticky pomocí robotů a slovníkových útoků, nežli čekat na stažení a aktivaci škodlivého kódu. V tom je připojení k internetu jednoznačně nejrizikovější.

Mějte vždy aktivní firewall

Firewall je přirozená obrana, kterou disponují operační systémy. Jedná se o další štít, který je o něco efektivnější. A to především v tom smyslu, že jsou jednotlivé aplikace kontrolovány, zdali mohou být spuštěny a zdali jejich aktivita splňuje to, co jim bylo původně povoleno. Při připojení k internetu se totiž může stát, že na pozadí budou probíhat automatické operace. Tyto operace ale v případě aktivního firewall musíte nejdříve potvrdit.

Neotevírejte nikdy zbytečné porty

Během připojení k internetu jednotlivé aplikace komunikují s online prostředím pomocí portů. Dá se říci, že to jsou vstupní brány do sítě a vašeho počítače. Vždy byste se měli snažit o to, abyste otevírali jenom minimum portů.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.