Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Bezdrátové připojení jako starší, ale přesto užívaná technologie internetu

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Bezdrátové připojení jako starší, ale přesto užívaná technologie internetu
Bezdrátové připojení jako starší, ale přesto užívaná technologie internetu

Dnes už se většinou používá spíše připojení kabelem nežli samotné bezdrátové připojení. Dříve bylo velice populární hlavně proto, že tato technologie umožňuje poměrně jednoduché přímé připojení, zatím co kabelové připojení naopak znamená potřebu zasíťování nemovitosti.

Jenže v rámci posledních let je bezdrátové připojení spíše na postupném ústupu. To ale neznamená, že by nám ani dnes nedokázalo nabídnout výhody. Na některé z nejzajímavějších se přitom podíváme v rámci dnešního článku.

Šikovné připojení do nedostupných míst

Jsou místa, která jsou poměrně nedostupná, hlavně potom horské oblasti, kterých u nás není málo. Mezi mnohé další se ale typicky počítají také zahrádkářské a chatové oblasti. v nich už je naprosto běžnou součástí elektřina, ale rozhodně není běžné připojení k internetu.

Jenže samotné bezdrátové připojení pro vás může být jednoduchou variantou. Většinou totiž můžete dohlédnout ze střechy chaty na některý z vysoko postaveným vysílačům poskytovatelů připojení. A s tím můžete jednoduše zařídit internet na chatu bezdrátovou technologií.

Výhody, které má bezdrátové připojení

Mezi další výhody rozhodně patří fakt, že celý vysílač je jenom váš. Díky tomu tak internet vzduchem netrpí problémy, jako je snížená rychlost při exponovaných dobách. Bezdrátové připojení totiž potřebuje pro svoji funkci instalaci a konfiguraci vlastního přijímače, což může být výhodou i nevýhodou v jednom.

Druhou věcí je pak pochopitelně stabilita, kterou internet vzduchem bohužel nemá nejlepší. Počasí a podobné vlivy jej mohou nepříjemně limitovat mnohem více, než je tomu u VDSL či optiky, která dokonce není ovlivněná vůbec. To je ale technologický limit, který bezdrátové připojení bohužel bude mít vždy už jen ze své podstaty.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.