Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

5G síť a mýty, které se kolem ní pravidelně točí

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / 5G síť a mýty, které se kolem ní pravidelně točí
5G síť a mýty, které se kolem ní pravidelně točí

To, že se v dnešním světě točí mýty kolem lecjaké nové technologie, už není žádnou vzácností. Zcela naopak jsme si mohli zvyknout na to, že se potkáváme častěji s mýty než s pravdou. 5G síť je přitom jednou z technologií, které rozhodně v rámci mýtů vyvolali hlasité diskuse.

Co je ale pravda a co jenom pomluvy, které se snažily 5G síť brzdit v globálním rozsahu? Na to se podíváme právě dnes, kde si představíme nejčastější mýty, které ale nejsou pravdou.

5G síť a sledování lidí

Jednou z věcí, které se jako první začaly ukazovat, bylo že přes mobilní připojení začnou úřady monitorovat polohu všech lidí. Trochu úsměvné je, že úřady ani nikdo jiný k takové funkci trackování nepotřebují 5G síť, protože prostředky už dávno máme. Rozhodně se tak jednalo spíše o úsměvnou historku nežli o fakt. Samotná 5G síť rozhodně jako sledovací médium nefunguje.

5G síť, rakovina a nemoci

Nějakou dobu se snažila celá řada rádoby odborných skupin přesvědčit svět o tom, že 5G síť může v rámci volání nebo blízkého kontaktu jednoduše podpořit vznik rakoviny a mentálních poruch. Jedná se o jeden z mnoha signálů, které kolem nás protékají. Navíc se jedná o signál, který není ani zdaleka tak intenzivní, jako mnohé jiné. A to dokonce i navzdory faktu, že na rozdíl od signálu pro mobilní data jsou mnohé ze silnějších podnětů přírodního původu z kosmu nebo činnosti naší planety.

Nejvtipnější mýtus, ovládání lidí

Nadpis může znít trošku vtipně, ale opravdu se našla skupina lidí, kteří smrtelně vážně mysleli obavy z toho, že by snad mohli nadnárodní společnosti mobilní internet využívat k ovládání lidí. Na světě zkrátka najdeme celou řadu vtipných konspirací a tahle patří mezi ně. Asi ani není třeba dodávat, že jakákoliv podobná funkcionalita je naprostý nesmysl.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.