Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Užijte si den bezpečného internetu a zkontrolujte, zdali nejčastější chyby neděláte také

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Užijte si den bezpečného internetu a zkontrolujte, zdali nejčastější chyby neděláte také
Užijte si den bezpečného internetu a zkontrolujte, zdali nejčastější chyby neděláte také

Už jedenáctého února přichází každoroční malý svátek, při kterém se snaží většině virtuálního světa šířit osvětu o nebezpečích a jejich prevencích, které mohou v online světě přečkávat. Takzvaný den bezpečného internetu je tak akcí nejen pro milovníky internetu jako takového, ale i pro každého účastníka.

Hlavním tématem je pochopitelně osobní bezpečnost jednotlivých uživatelů. A velice často je nepříjemným překvapením, kolik velkých chyb lidé dělají i při těch nejobyčejnějších zásadách ochrany!

Nezabezpečené zařízení

Pro připojení k internetu už můžeme užívat celou řadu mobilních i pevných zařízení. Přitom bychom v každém z nich měli dbát na danou úroveň bezpečnosti. Typicky se tak bavíme o antivirových programech, speciálních programech na konkrétní kódy a o kvalitním nastavení firewall.

Firewall je v počítačových sítích obecně, a zejména v připojení k internetu, záležitostí, jenž odděluje vaši bezpečnou zónu od zbytku světa. Jeho nastavení je tak zásadní, ale mnozí jej zanedbávají, či dokonce zcela vypínají!

Užívání stejných a slabých hesel

Klasický uživatel svoje internetové připojení používá na hodně záležitostí. Přitom každá je krytá ideálně heslem. Může tak být obtížné si pamatovat složitá hesla, nebo jejich větší počet. Zároveň je to ale nejzásadnější součástí! Proto nikdy nepodceňujte rozličnost a obtížnost hesel, mnoho uživatelů to dělá.

Brouzdání v nebezpečných vodách

Jedním z témat, které den bezpečného internetu propaguje, je důvěryhodnost obsahu. Nevýhodou, kterou internetové připojení přináší, je jeho nízká cenzura. Existují desítky tisíc webů se závadným a nelegálním obsahem, nebo škodlivými kódy. Proto se snažte vždy držet na důvěryhodných stránkách s bezpečnostním certifikátem a dobrou pověstí.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.