Kolem 5G se dlouho vířilo velké množství debat, které rozdělovali společnost kolem 5G na několik skupin. Zatím co jedna skupina zkrátka nechala jít technologický svět svojí cestou, tak se vytvořila dvojice skupin, které mezi sebou mají až nepřátelské pouto.
Na jedné straně je jedna skupina přívrženců 5G, kteří se pochopitelně těší na lepší mobilní internet a celkově technologický pokrok, který může 5G nabídnout. Na druhé straně je potom ale skupina odpůrců, kteří věří především mýtům, co se kolem 5G pohybují. Jsou ale tyto mýty pravda? Na dva největší se podíváme právě dnes!
5G jako prostředek ke sledování lidí
Jeden z největších mýtů je, že síť 5G měla přinést možnosti globálního sledování pohybu osob. Je to trošku úsměvné, že tomu kdokoliv věří, protože zrovna mobilní internet je v rukou téměř každého uživatele cestou ke znalostem o všem, co dělá a má rád.
Na sociálních sítích pro nás není nic neobvyklého v tom, že sdílíme naše aktivity, úspěchy a záliby. Naše sociální profily o nás přitom říkají mnohem víc, než většina lidí ví. A navíc je potřeba zmínit, že na sledování osob jsou i lepší rozhraní, jako je třeba GPS, které mobilní internet částečně užívá k lepší lokalizaci. Takže ne, 5G opravdu neslouží ke sledování osob.
Zdravotně nebezpečná síť
Žijeme v době, kdy jsou internetové a komunikační sítě opravdu všude. Prostupuje kolem nás ohromné množství signálů, které ale na náš život nemají ani sebemenší vliv. Jediným nebezpečím může být, pokud by byl vysílač pro jakýkoliv mobilní internet či jiné telekomunikační signály ve vaší těsné blízkosti. Jenže vysokofrekvenční vysílače jsou podle platných norem a zákonů vždycky na takovém místě, kde nemohou nikomu škodit svojí aktivitou. Kvůli tomu jsou vždy výrazně odděleny od obytných zón.