Online televize přináší ohromné množství výhod. Konec kontinuálního vysílání, vysoká kvalita, efektivní dostupnost, multiplatformní přístup a mnohé další. Jenže zároveň musí mít také nějakou svojí slabší stránku.
Tou se může stát připojení k internetu, pomocí kterého televize bere veškerá data. A téma toho, jak zvolit ideální připojení, aby fungovala televize přes internet precizně, je jednou z velice důležitých otázek.
Kolik online televize může brát rychlosti?
Nedá se rozhodně říct, kolik rychlosti pobírá celkově. Důvodem totiž je, že se tato hodnota bude lišit podle toho na co koukáte. V některých případech se budou načítat i další data, jako jsou titulky a další doprovodné informace. Většinou ale online televize má velké rozdíly v odběrech proto, že je velký rozdíl mezi náročností klasických kanálů a kanálů, které naopak využívají FullHD vysílání.
Pro některé technologie není vhodná
Proto nejde jenom o rychlost, ale dokonce i samotná technologie připojení má co mluvit do toho, jestli bude vůbec online televize užitečná a hlavně stabilní. Pro připojení k internetu, která trpí špatnou stabilitou tak bude problémová. Typicky jde hlavně o vzduchem přenášená připojení s výjimkou v novém 5G, nebo starší DSL technologie.
Poskytovatelé už umí vše pohlídat
Díky svojí specifikaci je samotná televize přes internet většinou poskytovaná právě i samotnými poskytovateli běžného připojení k internetu a dalších telekomunikačních služeb. Často tak nabízejí rovnou kompletní balíčky. Jejich výhoda není jenom jednodušší fakturace a přehled nad tím, jak fungují, ale především ten fakt, že jsou technologicky koncipovány k co nejlepšímu výkonu. Vlastnosti a rychlost je tak naprosto zásadní výhodou, kterou dostanete za zvýhodněnou cenu.