Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Mobilní data a cestování, aneb na co si dát opravdu pozor

Nejrychlejší připojení k internetu v České republice

Domů / Mobilní data a cestování, aneb na co si dát opravdu pozor
Mobilní data a cestování, aneb na co si dát opravdu pozor

Dnes už si dovolenou bez mobilní dat rozhodně nedokážeme představit. Všechny chytré doplňky jako jsou například navigační data, možnost sdílet informace a multimédia na sociálních sítích, nebo jenom být zkrátka v neustálém kontaktu. To všechno nám mobilní data umožňují.

Přitom jsou mobilní data všeobecně jednoduše dostupnou technologií, ale může se stát, že mobilní data nebudou fungovat na cestách v zahraničí s takovou jistotou, jako je tomu přímo u nás. Dnes se podíváme na to, na co si opravdu dávat pozor, když data používáte na cestách, aby vás internet v mobilu nepřišel na ohromné peníze.

Proč mi nefunguje internet v zahraničí?

Jedním z největším úskalí je především nastavení. Někteří operátoři totiž mobilní data defaultně vypínají v moment, jakmile se dostanete do zahraničí. Jedná se o ochranný prvek, aby se neaktivoval internet v mobilu v některé ze zemí, kde je to extrémně finančně náročné.

Pro aktivaci a deaktivaci této funkce vám přitom bohatě postačí jenom přístup do administrace od vašeho mobilního operátora. Standardně bývá v nastavení mobilních dat automaticky zakázaný roaming, takže jej stačí aktivovat. To stejné pochopitelně platí v případě, kdy se jedná o omezení přímo ve vašem mobilním zařízení.

Pozor na ceny mobilního internetu!

Mobilní data jsou ale jinak účtovaná na základě jiné oblasti. Pokud používáte internet v mobilu v rámci Evropské unie, tak máte jednotné ceny ve všech zemích, které jsou součástí EU. Pokud ale vycestujete, tak se všechno mění. Extrémně drahé je například Švýcarsko, zde se vám může už jen při aktivaci internet v mobilu extrémně prodražit. Jednotlivé skupiny pro mobilní data se přitom dělí mezi roamingová pásma. Ta najdete běžně na stránkách vašeho operátora, nebo vám budou sdělena na zákaznické lince.

Zadejte adresu, kde se chcete připojit

Po zadání adresy hned uvidíte, jakou rychlost Vám umíme nabídnout.

Ověření dostupnosti internetového připojění připojto

Nezávazná poptávka

Internet 250 Internet 500 Platinový internet Internet 1000 Televize S Televize M Televize L Tarif na chatu

Zadejte prosím Vaše telefonní číslo. Náš specialista Vás bude v nejbližší možné době kontaktovat.