Volání přes hranice už zdaleka není ničím, co by nebylo běžně dostupné. Otázkou ale v mnoha případech zůstává za kolik to může být. Po světě jsou totiž lokality, kde mohou místní volat víceméně zdarma i přes hranice. Na druhou stranu jsou i nepříjemné výjimky.
My se dnes přitom podíváme na místa, kde se vám takové volání může nepříjemně prodražit, ale poradíme i kde budeme právě mi s voláním v pořádku.
Evropská unie a volání v zahraničí
Nejpříjemnější věcí pro volání v zahraničí je u Evropské unie její standardizace. Pokud totiž máte tarif nebo dobíjecí SIM kartu u jakékoliv členské země EU, tak nemusíte mít obavy z telekomunikačních služeb i ve všech dalších členských zemích. Důvodem je, že jsou veškeré sazby volání v cizích zemích i přes hranice standardizovány podle ceníků, které máte v domácí zemi.
Pozor na Švýcarsko!
Ovšem pozor na Švýcarsko, které je ohromnou výjimkou. Zde není problém ani tak volání jako takové, ale spíše užívat mobilní internet s cizí SIM kartou se vám ve Švýcarsku nepříjemně prodraží. Není totiž členským státem Evropské unie, a tak pro něj tyto zákony neplatí. Za necelých dvacet euro ale lze pořídit měsíční SIM karta s neomezenými daty a kapacitou volání všude po Švýcarsku. Rovnou vám tak přinášíme i příjemný cestovatelský bonus!
Jak je to s voláním mimo EU?
Pokud se dostaneme mimo EU tak volání v zahraničí už nemá nic společného s našimi ceníky standardních služeb. Stále se ale drží ceníků, které u nás můžete běžně najít. Takové volání se realizuje přes takzvaný roaming. Ten je specifický tím, že dělí země do jednotlivých oblastí, nebo pásem. V každém z nich přitom jsou jiné podmínky a můžete tak volat a komunikovat výrazně levněji nebo dráž. Více informací a přesné najdete vždy u vašeho konkrétního operátora.