Člověka by nenapadlo, že zrovna 5G síť bude do budoucna jedním z největších rozporů. Po celém světě se nacházejí jak podpůrci 5G sítě, tak i její naprostí odpůrci. Vše je založeno na informacích, z nichž je opravdu jenom část pravda a především ti co 5G považují za zlo, se stali součástí matoucích kampaní.
V dnešním článku se tak podíváme na 5G z jiného pohledu, než byste u klasického technologického článku mohli čekat. Probereme si tak 5G síť z pohledu reálných zpráv, i těch největších mýtů.
Zdraví škodlivá 5G síť, je to opravdu tak?
A začneme tím nejlepším. A to tvrzením, že je síť 5G všeobecně škodlivá pro lidské zdraví. Začneme hezky postupně s tím, že je pro nás mobilní signál přístupný všude. A to není jediný druh signálu. Radiové signály, mobilní, telefonní, připojení k internetu a další zdroje signálů, nás zkrátka obklopují. Konkrétně 5G síť měla být údajně škodlivou proto, že má vyšší propustnost, než 4G síť. Její škodlivost je ale nikdy nepotvrzený mýtus a je nutné říct, že bez existence všudypřítomných signálů současná civilizace nemá šanci přežít.
Více, než dvojnásobná rychlost nežli 4G síť
Naopak pravdou je rychlost, kterou 5G síť dokáže svým klientům nabídnout. S novou sítí totiž můžete mobilní data přijímat s více, než dvojnásobnou rychlostí. S tím se změnil i fakt, že dříve byl problém vysoký ping, neboli odezva. Moderní připojení k internetu, pomocí technologie 5G je už plnohodnotným připojením bez limitů.
Užít si tak můžete prohlížení multimédií a živých dat v mnohem větším rozsahu a kvalitě, než tomu bylo dřív. 5G síť dokonce svým uživatelům jako připojení k internetu nabízí i speciální programovou vrstvu, která je vymezená pro remote controls. Neboli zařízení s dálkovým ovládáním, jako kupříkladu v chytrých domácnostech.