Internet na cesty i mobilní data jsou dva typy možného připojení k internetu, které jsou specifické svojí přenosností. Díky velkému množství poskytovatelů, tarifů nabízených v různých cenových sférách i díky dostupnosti sítí je dnes možnost být připojen téměř kdekoliv.
A ačkoliv jsou si tyto dva způsoby připojení velice podobné, tak mají určité rozdíly, které mohou z prvního nebo druhého udělat lepší volbu. Přesně tyto rozdíly si přitom řekneme v dnešním článku.
Z pohledu rychlosti jsou si dost podobní
Co se týče samotné rychlosti, tak vám dokáže jak internet na cesty, tak i mobilní internet přinést poměrně dost podobné hodnoty. Většinou počítejte s tím, že internet na cesty může mít podle konkrétního tarifu omezené maximální rychlosti. To se ovšem stává také v u klasických tarifů, především neomezený internet do mobilu totiž může být v různých tarifech oddělen právě rozdílnou rychlostí, které může dosáhnout.
Cena je na straně mobilních dat
Mobilní data pochopitelně většinou nepořídíte samostatně, ale hlavně jako součást tarifů. Oproti cenám, které vám nabídne internet na cesty jsou jednotkově mobilní data opravdu levnější. Jenže důležité je myslet na to, že celá politika kolem datových limitů a jejich případných změn je u tarifů mnohem komplikovanější než u internetu na cesty, které je variabilnější.
Možnosti využití naopak vede internet na cesty
Pokud byste ale brali jako hlavní výhodu široké možnosti využití, tak pro vás rozhodně tou nejlepší možností bude přímo internet na cesty. U něj totiž můžete počítat s tím, že se dá díky SIM kartě použit na přenosná zařízení jako připojení k internetu, nebo zcela naopak jej můžete přes adaptér využít i ve všech možných pevných zařízeních, které vás jenom mohou napadnout. Oproti tomu mobilní internet můžete sdílet víceméně jenom pomocí tvorby hotspotu.