V rámci moderních technologií si všímáme hlavně toho, jak nám každodenní činnosti umožňují provozovat mnohem rychleji, pohodlněji a efektivněji. Vedle toho ale můžeme zapomenout také na ten fakt, že se zvyšuje také online bezpečnost v rámci internetových nástrojů.
Automatické filtry a další podobné služby dnes určují rozsah, který nám online bezpečnost dává, aniž bychom k ní aktivně přispívali. A tím dělají celý internet mnohem bezpečnější na denní bázi.
Aktivní filtry v prohlížečích
Dnes už moderní prohlížeče dokáží připojení k internetu udělat výrazně bezpečnější díky databázi stránek s podezřelým obsahem. Přitom online bezpečnost podporuje hlavně fakt, že prohlížeče evidují počty a četnost nahlášení konkrétních stránek. Díky tomu tak jak uživatelé, tak samotní vývojáři software napomáhají mnohem větší bezpečnosti.
Online bezpečnost díky hardwarovému firewall
Jedná se o specifickou věc, kterou obsahují kvalitní routery. Bez rozdílu v tom ohledu, jestli užíváte internet kabelem nebo bezdrátové připojení, může router pomocí svého vlastního firewall blokovat jakoukoliv nečekanou a podezřelou komunikaci ještě dříve, než bude vpuštěna do sítě. To tak může fungovat jako nejlepší prevence hlavně ve firmách, kde jsou standardně sdíleny disky a síťové prvky s citlivými daty.
Opravdu kvalitní antiviry
Dříve byl antivirus programem, který se sice doporučoval, ale neměl zas tak ohromné výsledky. To se ale nedá říct o dnešních antivirech, které dokáží zastat online bezpečnost na mnoha úrovních. Jednou z nejdůležitějších jsou přitom štíty, které během připojení k internetu automaticky fungují na mnoha úrovních. Sledují nejen samotný provoz na internetových stránkách, ale také stahování aktualizací na pozadí, poštovní klienty a mnohé další online kanály.