Pro mnohé by se mohlo zdát, že je internet vzduchem dnes už zastaralou technologií, která nám nedokáže nabídnout ani zdaleka to, co zbytek. Pravdou je, že pokud máme možnost využívat optického připojení, tak nejspíše opravdu nemáme moc důvodů přemýšlet o jiném typu. Ale tuto volbu má poměrně malé procento populace.
Zcela naopak se můžeme často dostat do rozhodování mezi tím, co je opravdu lepší. Jestli internet vzduchem nebo kabelem, a co vás vyjde ve finále výhodněji.
Internet vzduchem nebo kabelem. Jak zjistit to pravé?
Jak bezdrátový internet, tak i pevné připojení, se liší rovnou celou řadou věcí. A často vám dostupnost těchto specifikací může pomoci v tom, jak se ve finále rozhodovat. Pokud víte, že jste se svým přípojným místem daleko od hlavního uzlu, tak nejspíše DSL technologie pevného připojení nebudou fungovat správně.
Naopak otázka, zdali je lepší internet vzduchem nebo kabelem, je zbytečná v případě, kdy nemáte možnost vaše bezdrátové připojení dostat do přímého výhledu na vysílač poskytovatele.
Jaké ceny a rychlosti zde porovnáváme?
Pro mnohé je ve finále nejzásadnější otázkou to, kolik to bude stát a za jaké hodnoty platíme. Ve finále je to jeden z hlavních aspektů, kdy se rozhodujeme, zdali budeme používat internet vzduchem nebo kabelem. Klasické pevné připojení vám standardně nabídne mnohem lepší rychlosti, většinou ve stovkách megabitů, občas dokonce i gigabit.
To rozhodně nemůžeme očekávat od bezdrátu. Tady se ale bavíme o tom, že bezdrátové připojení je exklusivně pro vás. Výhoda vlastního přijímače se může v ideálních podmínkách projevit například v panelových domech. Zde může být sdílený přístup k pevnému internetu totiž složitější vysokým vytížením sítě v domě, což vám zabrání jej užívat naplno.