Zesilovače mobilního signálu jsou zařízení, která mají za úkol reprodukovat připojení k internetu pomocí mobilních dat a další podobné funkce na místa, kde je jinak signál slabý nebo nedostupný. Jedná se o poměrně jednoduchá zařízení, která mohou síť předávat několika možnostmi.
Některá jsou udělána tak, že z místa svého uložení reprodukují signál rovnou, jiná poté fungují tak, že signál mohou předávat na vzdálené pozice podle dosahu antény a obvodů. Zesilovače mobilního signálu tak lze na základě těchto parametrů zároveň i rozdělit do jednotlivých kategorií. A právě jejich dělení podle parametrů bude předmětem dnešního článku.
Sílu zesilovače určuje výkon antén i samotného přístroje
Antény i samotné přístroje můžete získat v mnoha různých provedeních. Větší dostupnost mobilního signálu pochopitelně garantují mnohem výkonnější zesilovače. Jejich výkon se standardně udává ve wattech, jako v případě všech dalších technických zařízení. Vedle toho se poté může zvyšovat či zmenšovat jeho výkon na základě síly antén, které se naopak měří v decibelech. Mimo toho je možné, že také delší kabeláž může postupně generovat ztráty signálu, což vyústí v jeho menší dosah.
Unikátní zařízení pro všechny operátory
Častou otázkou bývá, jestli dostupnost mobilního signálu lze rozšířit pro všechny dostupné operátory v rámci naší republiky. Odpovědí je, že se toho nemusíte v žádném případě bát. Všechny zesilovače mobilního signálu jsou takzvaná širokopásmá zařízení, která jsou schopna zlepšovat signál ve všech dostupných pásmech. Díky tomu je tak jedno zařízení schopné posílit signál pro všechny operátory, kteří u nás působí. Zvýšení síly připojení k internetu a také kvality telekomunikačních služeb, tak rozhodně pocítí všichni uživatelé.