Pojem chytrá domácnost, už můžete poměrně dlouhou dobu potkávat na internetu. Nějakou dobu to byla čistokrevná novinka, ale v průběhu let se z chytré domácnosti stává součást našeho každodenního života. Mnozí si to dokonce neuvědomují ale různé komponenty patřící k chytré domácnosti máme doma také my. jednoduše se jedná o cokoliv, co můžete ovládat přes mobilní data a nemusíte ani být doma.
Celá řada domácích spotřebičů, bezpečnostních prvků nebo jen klasických každodenních úkonů, tak pod chytrou domácnost spadá. Co vše k ní ale potřebujeme a co nám může přinést? To si řekneme v rámci dnešního článku!
Je vůbec chytrá domácnost bezpečná?
Spousta lidí se dlouhodobě potýká s tím, že má problémy chytrým domácnostem věřit kvůli bezpečnosti. Ačkoliv je vše realizováno přes připojení k internetu, tak je zároveň vše i kvalitně zabezpečeno. Konkrétně každá jedna jediná aplikace pro chytrou domácnost disponuje několika druhy ověření.
V první řadě je váš účet chráněný standardními přístupy. Za zmínku ale stojí i to, že když přistupujete k ovládání přes mobilní data, tak většina moderních přenosných zařízení už podporuje a vyžaduje biometrické údaje jako je FaceID nebo TouchID. Poslední instancí v kvalitním zabezpečení je potom fakt, že všechna zařízení musíte nejdříve fyzicky spárovat mezi konkrétním telefonem.
Jak vše tedy pracuje?
V domácnosti je důležité, abyste měli neustálé připojení k internetu. Může se jednat víceméně o jakýkoliv druh, který především dokáže pomocí bezdrátové technologie připojit chytré komponenty v domácnosti. Přes adresu, nebo spárovanou aplikaci poté přistupujete k jednotlivým komponentům buď z přenosného zařízení, nebo i klasického PC a plně je ovládáte. Přístupy a ovládání je vždy zabezpečené kvalitní aplikací, nebo případně chráněnou webovou stránkou.