Pro běžného člověka by mohlo být až překvapením, jak moc sledované a propírané spuštění 5G sítě je. Na jedné straně jsou lidé, kteří se snaží za každou cenu dokázat jak špatná nová síť pro připojení k internetu je. Na druhé jsou potom technici a specialisté, kteří se jejího spuštění nemohou dočkat.
To má za důsledek spoustu fanoušků i vyložených odpíračů 5G. A netrvalo to dlouho a 5G síť začala být propírána mýty a vykřičníky o její škodlivosti. Je to ale pravda? Je 5G síť novou technologií se spoustou výhod, nebo nás mobilní data budou stát zdraví?
Dohady o škodlivosti 5G sítě
Spousta hnutí se rozhodla, že si do hledáčku vezme jeden z aspektů moderního života a techniky, bez kterého se zkrátka jen velice špatně existuje – bezdrátové signály. Problémem je, že na bezdrátových technologiích funguje vše. GPS, mobilní data, volání nebo i obyčejné zvonky. Představte si, že byste měli najednou vypnout všechny signály světa…
A 5G síť je jedním z těch signálů, které údajně patří mezi škodlivé. Naštěstí je tohle celé pouze mýtus. 5G síť jako taková funguje na vyšší frekvenci, než její předchůdce. To ji dává k dispozici takové možnosti jako vyšší rychlost, dosah či přístupnost. Nezkušená hlava si tak odvodí, že vyšší frekvence znamená větší škody. Jenže takhle to, díky bohu, opravdu nefunguje.
5G síť využívána ke kontrolování lidí
Další zajímavé mýty mluví o tom, jak může být 5G síť zneužita pro kontrolu lidí. Ano může být. Ale ani o píď více, než současné technologie připojení k internetu nebo bezdrátové komunikace jako je například volání. Každý druh komunikace může být zneužit. Od slovního fotbalu, přes poštovní holuby až po nové sítě. S modernějšími technologiemi je stále větší nutnost zvyšovat bezpečnost svých dat a počítačovou gramotnost obyvatelstva. Jen takhle se můžete ochránit proti zneužitím dat pomocí libovolné sítě či technologie.