To, že se v dnešním světě točí mýty kolem lecjaké nové technologie, už není žádnou vzácností. Zcela naopak jsme si mohli zvyknout na to, že se potkáváme častěji s mýty než s pravdou. 5G síť je přitom jednou z technologií, které rozhodně v rámci mýtů vyvolali hlasité diskuse.
Co je ale pravda a co jenom pomluvy, které se snažily 5G síť brzdit v globálním rozsahu? Na to se podíváme právě dnes, kde si představíme nejčastější mýty, které ale nejsou pravdou.
5G síť a sledování lidí
Jednou z věcí, které se jako první začaly ukazovat, bylo že přes mobilní připojení začnou úřady monitorovat polohu všech lidí. Trochu úsměvné je, že úřady ani nikdo jiný k takové funkci trackování nepotřebují 5G síť, protože prostředky už dávno máme. Rozhodně se tak jednalo spíše o úsměvnou historku nežli o fakt. Samotná 5G síť rozhodně jako sledovací médium nefunguje.
5G síť, rakovina a nemoci
Nějakou dobu se snažila celá řada rádoby odborných skupin přesvědčit svět o tom, že 5G síť může v rámci volání nebo blízkého kontaktu jednoduše podpořit vznik rakoviny a mentálních poruch. Jedná se o jeden z mnoha signálů, které kolem nás protékají. Navíc se jedná o signál, který není ani zdaleka tak intenzivní, jako mnohé jiné. A to dokonce i navzdory faktu, že na rozdíl od signálu pro mobilní data jsou mnohé ze silnějších podnětů přírodního původu z kosmu nebo činnosti naší planety.
Nejvtipnější mýtus, ovládání lidí
Nadpis může znít trošku vtipně, ale opravdu se našla skupina lidí, kteří smrtelně vážně mysleli obavy z toho, že by snad mohli nadnárodní společnosti mobilní internet využívat k ovládání lidí. Na světě zkrátka najdeme celou řadu vtipných konspirací a tahle patří mezi ně. Asi ani není třeba dodávat, že jakákoliv podobná funkcionalita je naprostý nesmysl.